Bieganie po ulicy
Turystyka

9-11 listopada: sportowy weekend w Rybniku

Długie, szare i zimne wieczory nie zachęcają do aktywnego spędzania czasu – myślisz o tym, aby zaszyć się pod kocem z książką w ręku? Masz ochotę na film lub serial, ewentualnie wyjście do kina? Nie siedź w domu – w Rybniku możesz ten weekend spędzić aktywnie!

W weekend 9-11 listopada o wygraną powalczą m.in. rybniccy koszykarze. Poza tym odbędzie się też inauguracja sezonu na morsowanie, można też wybrać się na Bieg Brabórkowy (to już 15. edycja!), czyli finał III Biegowego Grand Prix Rybnika lub Akademię jazdy na rolkach dla dzieci oraz dla… dorosłych.

23 listopada odbędzie się bieg „5 kółek dla Paczki” na stadionie lekkoatletycznym promujący ideę pomocy Szlachetnej Paczki oraz zdrowego stylu życia. Bieganie to jedna z najprostszych aktywności i jest już przez wiele osób docenianą i uprawianą dyscypliną sportową.

Co ciekawe, również morsowanie zdobywa coraz większą popularność wśród Polaków. Zimowe kąpiele mają wiele cennych korzyści dla zdrowia, więc warto rozważyć także tę opcję „relaksu” – zimowe kąpiele to również popularyzacja zdrowego trybu życia. Wydarzenie Morsowanie Razem to tradycja miłośników tej formy aktywności, ale też dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z takimi kąpielami. Grupa świetnie motywuje! Kąpiele będą organizowane od 24 listopada w każdą niedzielę na rybnickim kąpielisku Ruda.

Ewelina / pixbay / Fotorech