Bezpieczne wózki i foteliki


tagi: dzieci, zabawa, zabawki

Tego ranka ze wzruszeniem moja żona oznajmiła mi, iż będziemy mieli drugą pociechę.

Wiadomość ta podziałała na mnie jak kubeł zimnej wody. Naturalnie byłem szalenie rozpromieniony, lecz moment później rozpocząłem w myślach rozważać wstępne plany związane z niezbędnym sprzętem oraz wyposażeniem dla naszego kolejnego berbecia. Dlatego że już dziewczynkę mamy i kilka lat temu przechodziłem przez całą drogę zakupową, tak więc ze spokojem zacząłem poszukiwania i siadłem do laptopa. Na początek wziąłem sprzęty najważniejsze takie jak: foteliki samochodowe, meble dla dzieci do pokoju dziecięcego, wózki dziecięce no i oczywiście łóżeczka dziecięce. Ze zdziwieniem zobaczyłem, iż przez kilka ostatnich lat miała miejsce rewolucja w tym obszarze rynku. Pojawiło się wiele ciekawych, nowych modeli sprzętu, producentów, marek produktowych i wyposażenia pokoju dziecięcego takich jak: Atlantic, Verso, Smart, Dreams, Baby Ono, Jedo, Coneco, Baby Design, Sprint, Cosmo.

Meble dla dzieci
Urządzenie pokoju dziecięcego to dla każdego przyszłego ojca nie lada wyzwanie. Meble dla dzieci, młodzieży albo niemowląt są drogie. Najgorsze jest jednak to, iż meble takie przez długi czas nie posłużą naszym pociechom, ponieważ gdy dziecko dorośnie będzie potrzebowało całkowicie innych mebli. A co począć z tymi, które już kupiliśmy? Odsprzedać? Co prawda niezłym rozwiązaniem wydają się być meble dziecięce i młodzieżowe, które „rosną” wraz z naszą pociechą. Meble VOX dają możliwość elastycznego a także łatwego kształtowania powierzchni pokoju dziecięcego w zależności od wymagań. IKEA sprzedaje łóżeczko, które można wydłużać od do cm wraz ze wzrostem naszej pociechy. Firma Drewex proponuje zakup biurka, gdzie w sposób płynny można podwyższać blat roboczy biorąc pod uwagę zmieniający się wzrost rosnącego dziecka.

Gadżety dla dzieci
Pośród dużej ilości ciekawych akcesoriów dekoracyjnych a także gadżetów do pokoi dziecięcych można odnaleźć fototapety dla dzieci, które od niedawna wytwarza się w wariancie 3D. Już od najmłodszych lat dziecko jest w stanie spoglądać na swoje zdjęcie skopiowane na fototapetę w towarzystwie ulubionych zabawek a także pluszaków. Dla starszych dzieci mamy naklejki dla dzieci. Moja starsza córka kocha do specjalnych książeczek wklejać naklejki, a następnie dalsze obrazki kolorować.

Foteliki samochodowe
Chcąc kupić fotelik samochodowy rewelacyjny dla naszej pociechy trzeba zdać sobie sprawę z tego, które czynniki są najistotniejsze. Na wstępie bezpieczeństwo, po drugie funkcjonalność a dopiero na ostatnim miejscu design  i estetyka. Kto miesza te priorytety nie dba tak naprawdę o bezpieczeństwo swojego niemowlaka. Na rynku można przebierać w szerokiej ofercie wózków - dostępne są modele wielu producentów takich jak: Graco, Coneco, Recaro, Chicco, Romer czy Maxi Cosi. Który zatem z nich wybrać? Kwintesencją realizuje wyboru jest przeanalizowanie zestawień znanych światowych ośrodków certyfikujących, np. ADAC. Ta unijna jednostka testująca racjonalnego każdego roku wiele testów pojazdów mechanicznych a także różnych sprzętów wykorzystywanych w jeździe pojazdami mechanicznymi, między innymi fotelików samochodowych. Zazwyczaj w testach najlepiej wypadają foteliki nie najlepiej wykonane oraz nie najładniejsze.

Wózki dla dzieci
Radykalne przemiany zaobserwowałem w segmencie wózków dla dzieci. Wcześniej posiadaliśmy wózek firmy Jedo Bartatina Freeline. Nabyliśmy go po przekopaniu dużej ilości grup dyskusyjnych a także zapoznaniu się z wieloma opiniami. Do dziś sądzimy, że zakup wózka głębokiego i spacerówki wyprodukowanych przez Piotra Jędrocha był świetnym posunięciem. Dla odmiany przyjaciele namówili mnie teraz na wózki Jane. Na początku rozpocząłem porównywać modele Nomad a także Slalom Pro z uwagi na ich komfortowe amortyzowanie, znakomitą jakość wykonania oraz przyzwoite gabaryty, ale moją uwagę zwróciła również spacerówka Jane niezbędna trochę później, lecz także wózek podwójny. Przy jego pomocy bylibyśmy w stanie przewozić w nim dwójkę dzieci - nasze starsze a także to nowonarodzone. To mógłby być kapitalny pomysł. Brałem pod uwagę również inne modele wózków Jedo - Pati, Fyn, Vedi. Ale one nie zyskały mojej akceptacji. Z moich porównań usunąłem wózki nowe a także używane takich wytwórców jak Graco albo Tako i Roan, bo uznałem, iż pomimo tego, że są to wózki funkcjonalne oraz świetnie wykonane to mimo tego nie spełniają wszystkich naszych wymagań.

Zobacz to na zdjęciach:
dzieci
zabawa
zabawki
Opublikowany przez Ireneusz Ryba | 2012/10/16

Podobne artykuły

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Zobacz także:

Szukał po mieście małych dziewczynek
Misski w muzeum powstania warszawskiego
Baszczyński: za wcześnie na stres
Bez nich nie byłoby orkiestry
Pomorski pis cierpliwie czeka
Ferie pod ochroną
Zimowe szaleństwo na pół gwizdka
Co boli wrocławian

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 marzec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 sierpień 2016 maj 2016 styczeń 2016 listopad 2015 sierpień 2015 kwiecień 2015 listopad 2014 wrzesień 2014 maj 2014 grudzień 2013 sierpień 2013 grudzień 2012 listopad 2012 październik 2012