Jak nauczyć się grać na gitarze?


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

Wielu z nas uważa, że umiejętność gry na jakimś instrumencie przydałaby im się w życiu lub po prostu chciałoby takową posiąść przez ambicję i chęć samorealizacji.

Jednym z częściej wybieranych instrumentów jest gitara. Wynika to z kilku czynników. Instrument ten jest bardzo popularny, stosunkowo nie drogi i łatwo dostępny.
Jeżeli myślimy o zakupie gitary, powinniśmy też pomyśleć, jaką drogę wybierzemy, aby posiąść umiejętność jej używania.

Możemy zapisać się na lekcje u prywatnego nauczyciela. Niestety jest to dość kosztowne i wymaga dobrej organizacji czasu. Podobnie jest ze szkołami muzycznymi. Tam dochodzi jeszcze duże zaangażowanie, ponieważ takie miejsce wymaga wybitnego poświęcenia i wielu godzin nauki dziennie, na co nie każdy może sobie pozwolić. Taki wybór jest odpowiedni dla osób chcących grać zawodowo i profesjonalnie.

Nauka gry na gitarze dla większości osób to jednak hobby, zajęcie dodatkowe lub sposób na relaks. Dlatego na początku dobrze skorzystać ze stron internetowych oferujących kursy lub pokazujące podstawowe chwyty. Internetowe szkolenia obfitują w filmy, nagrania dźwiękowe i treść, są bardzo rozbudowane i też efektywne. Wszystko tutaj zależy od naszego zaangażowania i cierpliwości, bo bez tego możemy sobie od razu odpuścić. Wybierając taką formę, bardzo ważna jest samodyscyplina.
Jeszcze jednym sposobem są kursy wysyłkowe. Daje nam to mniejsze dawki wiedzy systematycznie. Otrzymując nowe wyzwanie po przerwie, chętniej je realizujemy. Dlatego jeżeli ma nam grozić brak motywacji lub zniechęcenie to warto wybrać tę formę.

Każdy ze sposobów jest dobry. Nie ważne czy to będzie kolega, który nauczy nas pierwszej piosenki, czy film o piórkowaniu, ważna jest determinacja. Wiele osób zaczyna przygodę z gitarą myśląc, że będzie to łatwe i przyjemne, ale aby dojść do tego momentu trzeba przebrnąć przez wiele trudów. Dlatego nie poddawajmy się łatwo.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
Opublikowany przez Kamil Jackowski | 2014/11/28

Podobne artykuły

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 marzec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 sierpień 2016 maj 2016 styczeń 2016 listopad 2015 sierpień 2015 kwiecień 2015 listopad 2014 wrzesień 2014 maj 2014 grudzień 2013 sierpień 2013 grudzień 2012 listopad 2012 październik 2012