Organizacja Zielonej Szkoły


 • Apartamenty Tatrzańskie Turnie

  ul. Bory 4a
  34-500 Zakopane
  tel. 18 201 12 54
  tel. kom.: 510 044 370
  e-mail: rezerwacje@tatrzanskie-turnie.pl

  http://www.tatrzanskie-turnie.pl

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, imprezy, wypoczynek

W dzisiejszych czasach, nauczyciele skarżą się na zachowanie młodzieży.

Zwraca się uwagę na coraz częstsze sięganie po używki, jak alkohol czy wyroby tytoniowe, a przede wszystkim używanie wulgaryzmów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ coraz mniej czasu poświęca się samym młodym ludziom, pozostawiając ich zupełnie na pastwę gier komputerowych i wolnego czasu, z którym nie wiadomo, co zrobić. W ten sposób, wielu młodych ludzi kształtuje się na egoistów, kierujących się wyłącznie swoimi interesami.

Istnieją jednakże inicjatywy starające się walczyć z tym zjawiskiem. Do jednego z nich należą wycieczki szkolne, które mają na celu integrowanie młodego człowieka z rówieśnikami i pokazywanie mu ciekawych zakątków kraju. Pojawia się jednak pytanie, gdzie zabrać grupę młodzieży w sezonie jesienno – zimowym, skoro kończący się okres wakacji zabiera możliwości wyjazdów na plaże?

Doskonałym pomysłem byłoby odwiedzenie którejś z południowych, górskich miejscowości, jak Zakopane. Miasto to bowiem jest wspaniałym świadectwem doskonale zachowanej kultury góralskiej. Folklor widoczny jest tam zupełnie wszędzie – w muzyce, potrawach, strojach i architekturze. Wycieczki szkolne nie muszą stawiać na tak wysokie standardy, jak apartamenty, zatem koszty będą o wiele niższe, a młodzież będzie miała możliwość przeżycia swojej wymarzonej przygody. Wolne pokoje dla grup dostępne są czasami w cenach od kilkunastu złotych.

Warto bowiem pamiętać, że spragniona atrakcji młodzież, schronisko będzie traktowała jedynie jako noclegi, pragnąc spędzić niemal każdą wolną chwilę na zwiedzaniu i uprawianiu sportów zimowych. Noclegi w górach w http://www.tatrzanskie-turnie.pl/noclegi powinny zatem jedynie opierać się na zapewnianiu podstawowych potrzeb, jak wygodne miejsce do wyspania się, umycia i ogrzania się – wystarczy jedynie o odszukanie sobie wolnego miejsca przy kominku i wsłuchania się w dźwięki gitary przy zabawach integracyjnych.

Można byłoby także zachęcić młodzież do wieczornego spaceru w miejscach takich, jak Zakopane centrum, gdzie zimową porą wszystko skrży od śniegu i lodu, stwarzając wyjątkowy klimat.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
imprezy
wypoczynek
Opublikowany przez Ryszard Fibak | 2017/08/30

Podobne artykuły

rss icon Prezes zarządu Lux Med: Całkiem darmowe leczenie był nie do utrzymania

- Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów - mówi Anna Rulkiewicz.

rss icon Rynek wtórny na Białymstoku - wróciły ceny sprzed prawie dekady

Po wzrostach trwających od 2014 roku ceny na rynku wtórnym na Białymstoku znów zaczęły spadać - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez serwis Homla.pl. Koszt zakupu mieszkania z rynku wtórnego wrócił do poziomu z roku 2009 wynosi nieco ponad 4000 zł/m2. Wszystko wskazuje jednak na to, że o powrocie do rekordowo niskich cen sprzed 2006 roku białostoczanie mogą tylko pomarzyć.

rss icon Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi na niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy był oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą był stan powietrza na województwie, na którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 marzec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 sierpień 2016 maj 2016 styczeń 2016 listopad 2015 sierpień 2015 kwiecień 2015 listopad 2014 wrzesień 2014 maj 2014 grudzień 2013 sierpień 2013 grudzień 2012 listopad 2012 październik 2012