Widok na śląsku
Turystyka

Śląskie – kopalnia atrakcji turystycznych

Wiele osób chętnie wyjeżdża na weekend – m.in. zwiedzamy znane z atrakcji i zabytków miasta, wypoczywamy w górach lub nad morzem, podziwiamy zamki itd. Śląskie słynie z ogromnej liczby atrakcji i intrygujących miejsc – co warto zobaczyć?

Na temat Śląska można długo pisać – nie brakuje tu różnych atrakcji, dla dzieci, młodzieży czy dorosłych. Warto zwiedzić Wrocław czy Katowice, stolice Górnego i Dolnego Śląska, do woli korzystać z ich atrakcji, ale też poznać lokalne smaki, wyruszyć w Góry Sowie, zwiedzieć zamki itd. Poniżej przygotowaliśmy jedynie kilka przykładowych miejsc i atrakcji godnych uwagi – jest ich w tej części Polski znacznie więcej! Chcecie wiedzieć, co polecamy?

Warte uwagi są m.in. Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu, Nowa Strefa Kultury w Katowicach (Muzeum Śląskie, Spodek, NOSPR i MCK), Palmiarnia Miejska w Gliwicach, Muzeum Browaru Żywiec, Szyb Maciej w Zabrzu, Trójwieś Beskidzka, Zamek i Pałac Mieroszewskich w Będzinie, Cieszyn, Katowice, Wrocław, Bielsko-Biała, spacer po malowniczej Wiśle, Zamek ogrodzieniecki w Podzamczu, Industriada – Święto Szlaku Zabytków Techniki oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Zamki Jurajskie, tj. Bobolice, Mirów, Olsztyn i Siewierz, Szlak na Baranią Górę w Wiśle, spacer Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki itd.

Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i dorośli. Warto wybrać się w te fascynujące strony i poznawać Śląsk. Będziemy przybliżać Wam poszczególne z wymienionych atrakcji oraz inne – jeśli chcecie coś polecić od siebie, dajcie nam znać, korzystając z zakładki „Kontakt”.

Ewelina / pixabay / Fot.