Warto pojechać do Gruzji


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

Są jeszcze na świecie miejsca, które pomimo swoich niesamowitych walorów turystycznych, nie zostały jeszcze podbite przez armię zwiedzających (chociaż sytuacja zmienia się błyskawicznie).

Niektóre z nich znajdują się całkiem niedaleko.
Jednym z takich, nie do końca odkrytych, miejsc jest położona nad Morzem Czarnym, Gruzja.

Do tego niewielkiego kraju najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią, no chyba, że ktoś lubi smażyć się w słońcu wraz z rzeszami innych turystów. "Sezon turystyczny przypada w Gruzji, podobnie jak u nas, na miesiące letnie i chociaż nie doświadczymy tam tłoku podobnego do tego nad Bałtykiem, to jednak miejsca w kurortach zaczyna powoli brakować" mówi Paweł Jordan z biura podróży Exorientelux. Przyczynia się do tego fakt, że kraj ten staje się coraz popularniejszym celem wakacyjnych wyjazdów.

Podróż do Gruzji najlepiej jest odbyć samolotem. Ceny biletów z Polski są tak niskie, że przelot okazuje się być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż ekspedycja drogą lądową. Co więcej jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze.
Gruzję można spokojnie zwiedzać na własną rękę, jednak tym, którzy jadą tam po raz pierwszy zaleca się skorzystanie z oferty biura podróży. Zorganizowane wycieczki do Gruzji mają tę zaletę, że, pod opieką przewodnika, nie przeoczymy najciekawszych turystycznie miejsc w tym kraju.

Jeśli ktoś decyduje się na samodzielna wyprawę, to warto pamiętać, że oprócz Tbilisi trzeba koniecznie zobaczyć kilka niesamowitych miejsc. Należą do nich bez wątpienia kompleks monastyrów Dawid Garedża, miasto Gori ze swoim muzeum Stalina, miasto Kutaisi, czy skalne miasteczka czy skalne miasta Uplisciche i Wardzia.

Gruzja to także miejsce, w którym można obejrzeć bajecznie bogatą przyrodę. Okazja ku temu nadarzy się z pewnością podczas zwiedzania licznych w tym kraju rezerwatów przyrody i parków narodowych. Wiele z tych miejsc wygląda jakby były nietknięte jeszcze działalnością człowieka. Poleca się zwłaszcza wycieczkę do parku narodowego Lagodechi lub rezerwatu Sataplii, gdzie można obejrzeć nawet kilka skamielin dinozaurów.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
Opublikowany przez Bogdan Wyżkowski | 2014/09/15

Podobne artykuły

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ Mapa serwisu ]

listopad 2017 październik 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 marzec 2017 grudzień 2016 wrzesień 2016 sierpień 2016 maj 2016 styczeń 2016 listopad 2015 sierpień 2015 kwiecień 2015 listopad 2014 wrzesień 2014 maj 2014 grudzień 2013 sierpień 2013 grudzień 2012 listopad 2012 październik 2012